Horizont HG 2014

Ve Ville Hrdlička jsme se vrátili do dob První republiky

V rámci projektu Kulturní podzim proběhla ve Ville Hrdlička dne 16. září 2018 prvorepubliková událost. Návštěvníci vyslechli přednášku Toulky První republikou a na vlastní kůži se navrátili v čase. O historické vozy a dobové oděvy totiž ve vile nebyla nouze.

„Prvorepublikové řádění proběhlo opět ve velkém stylu,“ sděluje organizátorka akce a manažerka Villy Hrdlička, Kateřina Skočdopole. „Tento typ akce secesní vile opravdu sluší,“ doplňuje paní Skočdopole. Ve vile se totiž procházely dámy oblečené, nalíčené a učesané a la Lída Baarová a jiné prvorepublikové krásky. „Jen pro ten dnešní den, stojí za to žít“, neslo se vilou, včetně dalších dobových hitů.

Před vilou byla výstava veteránů z 20. a 30. let 19. století, uvnitř dobové hračky a prvorepubliková kancelář. Zabavily se i děti, například loutkovým divadlem nebo dílničkou. Na památku si každý odnesl fotografie.

Akce proběhla za podpory města Česká Lípa. Těšit se můžeme na další dvě přednášky doprovázené výstavou historických předmětů a fotografií v termínech 4. a 18. 10. 2018 od 17:00 do 19:00.

Video z akce můžete shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=p9h51GpWsR4

Autor článku: Kateřina Skočdopole
Autor fotek: Václav Soukup, archiv Villa Hrdlička