Svatoludmilská pouť na Tetíně

Předposlední zářijovou sobotu se v obci Tetín u Berouna konala Svatoludmilská pouť, která letos přilákala značné množství návštěvníků...
26.11.2018

Předposlední zářijovou sobotu se v obci Tetín u Berouna konala Svatoludmilská pouť, která letos přilákala značné množství návštěvníků, a to především proto, že zde byla přítomna vzácná relikvie Svatovítského pokladu – lebka svaté Ludmily. U této příležitosti nezisková organizace HORIZONT HG 2014 prezentovala svůj projekt Protecting Water in Africa, který ve spolupráci s Člověkem v tísni pomáhá v etiopské oblasti Alaba s údržbou a monitoringem životně důležitých zdrojů pitné vody.

Na stánku HHG se zájemci dozvěděli bližší informace nejen o samotném projektu, ale také o aplikaci WaterReport, právě díky které je možné dálkově monitorovat zdroje pitné vody. V rámci projektu se také podařilo a stále daří vzdělávat obyvatele zmiňované oblasti v Etiopii tak, aby o zdroje vody a jejich údržbu dokázali sami správně pečovat. Pro nejmladší návštěvníky byly připraveny zábavné pokusy s vodou, omalovánky s tématem vody a kvízy. Odměnou pro ně byla placka s logem Protecting Water, domácí muffinek nebo sladkost.

Děkujeme za zájem návštěvníků a díky tomu příjemně strávený den na Tetíně!


Chceme být tam, kde je potřeba
a podat pomocnou ruku.

Řeč je dar!

aneb Horizont HG finančně podpořil projekt stavby Logopedické školy sv. Ludmily v Klecanech

Zobrazit celou

2. ročník první republika ve Villa Hrdlička

Zveme Vás na kulturně – vzdělávací akci 2. ročníku PRVNÍ REPUBLIKA, která je určená rodičům s dětmi a všem zájemcům o historii.

Zobrazit celou

Ve Ville Hrdlička jsme se vrátili do dob První republiky

V rámci projektu Kulturní podzim proběhla ve Ville Hrdlička dne 16. září 2018 prvorepubliková událost. Návštěvníci vyslechli přednášku...

Zobrazit celou
Spolupracujeme

Společnosti, se kterými
spolupracujeme.