Oslavy výročí 100 let české státnosti

Cílem akce je ve výročním roce české státnosti seznámit širokou veřejnost se ženami, které stály na počátku českého státu ve středověku...
5.10.2018

Cílem akce je ve výročním roce české státnosti seznámit širokou veřejnost se ženami, které stály na počátku českého státu ve středověku a představit nejvýznamnější světice tohoto období. Navazujeme na již započatý cyklus oslav státotvorných osob z počátku české historie. V roce 2016 se konala již akce Odkaz kněžny Ludmily.


Do projektu se zapojila řada organizací a tím obohatila program dne. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavé přednášky Jakuba Izdného z Filosofické fakulty Univerzity Karlovy, Ladislava Smejkala z Vlastivědného muzea v České Lípě a otce Pavla Mayera strážce hrobu sv. Zdislavy.


Kromě přednášek bude moci veřejnost spatřit výstavu dětí ZUŠ Česká Lípa a ZUŠ Jablonného v Podještědí, které k této příležitosti připraví ztvárnění Sv. Zdislavy jako světice, patronky Libereckého kraje, která pomáhala nemocným a potřebným, tematickou výstavu o sv. Zdislavě zapůjčenou z Centra sv. Zdislavy, ukázky knih o významných svatých ženách z městské knihovny v České Lípě, dětské aktivity a závěrem zazní klavírní hudba.

Těsíme se na Vás

Chceme být tam, kde je potřeba
a podat pomocnou ruku.

Řeč je dar!

aneb Horizont HG finančně podpořil projekt stavby Logopedické školy sv. Ludmily v Klecanech

Zobrazit celou

2. ročník první republika ve Villa Hrdlička

Zveme Vás na kulturně – vzdělávací akci 2. ročníku PRVNÍ REPUBLIKA, která je určená rodičům s dětmi a všem zájemcům o historii.

Zobrazit celou

Ve Ville Hrdlička jsme se vrátili do dob První republiky

V rámci projektu Kulturní podzim proběhla ve Ville Hrdlička dne 16. září 2018 prvorepubliková událost. Návštěvníci vyslechli přednášku...

Zobrazit celou
Spolupracujeme

Společnosti, se kterými
spolupracujeme.